Lajme

RTK ndalon intervistėn me Sekiraqėn! (video)

Bota Sot | 14.10.2012 23:04
RTK ndalon intervistën me Sekiraqën! (video)

Radio Televizioni i Kosovės nuk e ka transmetuar intervistė me shumė tė pėrfolurin Enver Sekiraqa, qė ėshtė thėnė se do tė shfaqet sonte nė ora 21:00, nė kuadėr tė emisionit “Drejtėsia nė Kosovė”.
Mos transmetimin e emisionit e ka konfirmuar edhe stafi i emisionit “Drejtėsia nė Kosovė”.

“Ekipi i Drejtėsia nė Kosovė u kėrkon ndjesė shikuesėve sepse RTK nuk e ka transmetuar emisionin e sontėm. Posa tė marrim sqarim zyrtar nga menaxhmenti i RTK-sė pėr ndalimin e transmetimit tė emisionit tė sontėm, do ta ndajmė me ju” (sic.), thuhet nė njoftimin e ekipit nė profilin “Jeta nė Kosovė” tė rrjetit social Facebook.

Nė kėtė intervistė, tė xhiruar pak para dorėzimit nė EULEX, Sekiraqa rrėfente pėr tė bėmat, problemet dhe atentatet ndaj tij. Po ashtu, ėshtė thėnė se Sekiraqa flet pėr qėndrimin e tij nė Zonėn Operative tė Llapit, mbajtjen e tij nė paraburgim nė Llapashticė dhe Majac dhe arratisjen ditėn kur ai mendonte se ishte planifikuar ekzekutimi i tij.

Sekiraqa tregon se ēfarė lidhjeje ka pasur me politikėn, policinė dhe VIP-at; lidhjen e tij me vrasjen e policit Triumf Rizaj, incidentin nė Swiss Casino, qėndrimin e tij nė arrati dhe bashkėpunimin e tij me Zvonko Veselinoviqin.

Ai tregon edhe pėr komunikimin e tij me gjykatės e prokurorė vendas dhe porositė e tyre qė Sekiraqa ta lėshonte Kosovėn. Nė emision gjithashtu trajtohen arsyet se pse Sekiraqa ėshtė dorėzuar nė EULEX.

Jozyrtarisht mėson se ndalimi i transmetimit tė intervistės sė Sekiraqės ėshtė bėrė “pėr tė mos ndikuar nė procesin gjyqėsor ndaj tij”.

Komentet

Komente (10) | Kthehu

a

zvicrra @ 21/01/2013 02:54

Skan faj qe nuk e qesin sepaska prek larg intervista e Sekiraqes edhe shum emra te mdhej te PDK-se nje dit duhet te perballen me drejtsin heret a von juka ardh fundi kriminelav esaiperket kti ndoshta njeri kaqen ne hall te madh ska pas ku mu anku edhe kta te hujt pe shkelin ligjin ma shum se te tont ju pershendes juve komentusve e mos u merzitni shum per intervist se dota shiqoni ma von kurta marrin lejen prej Qeveris

gjilani2000 @ 29/10/2012 22:10

no coment me vertet kjo eshte per no coment,te lajmroshe nje emision dhe pastaj te mos vendosesh te shikojne kjo ndodhe kosove dhe serbi askunde tejter

eleganti montreal @ 15/10/2012 11:28

RTK = RTP e Hajrie Spikerices me masa te dhunshme te "Milosheviqit shqiptar" te ashtuquajtur Hashim Terkuza, nje TRADHTAR i deshmuar KOMBETAR.

Fati (Vjene) @ 15/10/2012 10:34

E verteta vret

rrugaqi @ 15/10/2012 09:15

ndalimi i emetimit te intervistes se Enver Sekiraqes edhe nje here tregon se rtk shkel shume rende lirine e flajes dhe eshte bere peng i krimit te organizuam dhe hajnise nga grupe si shiku.Kosova duhet te lirohet sa me shpejt nga keto grupe kriminale ndryshe do te kete te ardhme te zymte

ishgazetari rtk @ 15/10/2012 08:22

eulex duhet te shkoi sa me par siq e ka kerku edhe ministri german i mbrotees se metvertet nuk ane kerkah,e kane ndalu intervisten se ka ky rrebel me shume parti lidhe

muja e halili @ 15/10/2012 01:50

hahhaha se qesin jo ah demokracij bre po a dini bre se edhe pasoshat biometrik jav kisha mar tani thojn na jena kunder korepcionit hahhah ncncnc ku me qit se e tregon te verteten e ata qe kan dasht me ekzekutu jon ne parlament sod ministra ani medijat se qesin paramenoje ti tani beso ne medija pifffffffff mare ju koft mare mare rtk mare.pisa idiota

erza bytyqi @ 15/10/2012 01:31

kjo eshte demokraci e komonistav siq eshte RTK ne udheheqjen e PDK-se, i ban intervistat edhe i anulon se Thaqi jav kalle strofullin

ik mini @ 15/10/2012 00:59

kjo eshte demokracia ne kosov njerz ne shekullin 21 mos me shfaq te vretetn,eulex eshte krimi ma i madh i kosoves se shum gjera din dhe kan fakte por pe han ryshfetin e PDK dhe LDK.se ky ka punuar per te dujat.per RTK, eshte nje anti reklam e e keqe

katunari @ 14/10/2012 23:18