Bota Sot
ora 23:17lajmet aktuale E enjte, 16 gusht 2018
Aktuale
Bota
Video

Volker: Njohja e Kosovës nga Serbia i shërben të gjithë Ballkanit

Kurt Volker, ish-përfaqësues i Amerikës në NATO, aktualisht i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara...

Merkel kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha se ka tendenca të caktuara në Ballkanin Perëndimor dhe se po flitet për rivendosje të...

Kurti: Bisedimet për territore janë më afër luftës se sa paqes

Kyetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti i tha Zërit të Amerikës se synimet për korrigjim kufijsh apo shkëmbim territoresh,...

Reflektim dhe feminizëm në Dokufest

Festivali i filmit të shkurtër dhe dokumentarëve Dokufest në Prizren, sivjet po shënon edicionin e 17-të, me një...

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat