Sporti

Ngec Tirana, Vllaznia humbet mundėsinė pėr fitore

Bota Sot | 21.10.2012 17:24
Ngec Tirana, Vllaznia humbet mundësinë për fitore

Vllaznia shpėrdoroi njė mundėsi tė artė nė transfertė me Tomorin pėr tė marrė fitoren e radhės nė kampionat, edhe pse kaloi nė epėrsi tė dy golave. Formacioni I trajnerit Shpėtim Duro tregoi edhe njė herė se ka shumė punė pėr tė bėrė, qė tė konsiderohet pretetendente pėr titull, aq me tepėr kur nuk arrin tė adminstrojė njė avantazh tė dyfishtė pėrballė skuadrės mė tė dobėt tė superligės. Shkodranėt e nisėn vrullshėm kėtė takim, duke kaluar nė avantzh me Hysėn pa u mbyllur ende minuta e parė. Sulmuesi tiranas shfrytėzoi nė maksimum njė pasim tė saktė tė malazezit Delic, duke e dėrguar topin poshtė kėmbėve tė portierit Llani. Ky gol I shpejtė ishte sinjali i qartė se ky 90 minutėsh do tė rezervonte shumė emocione. Pas disa momenteve jo shumė tė rrezikshme nė portat respektive, Arbri godi fort nga distanca, por Vujadinovic reagoi nė pozicion. Nė fund tė pjesės sė parė betatasit e rritėn ndjeshėm presionin dhe mund tė kishin barazuar nėse Carls Ofoje nė minutėn e 38 do tė kishte goditur saktė prirėt me portėn. Pjesa e dytė nisi sėrish me gol pėr Vllazninė, qė mban firmėn e Smajlit nga pika e bardhė, pas pengimit tė zonė tė mbrojtėsit shkodran Beqiri nga Elmazi.

Tomori u kundėrpėrgjigj 3 minuta mė pas me Ofoje, qė pasi I shpėtoi mbrojtjes mike nuk I dha asnjė mundėsi reagimi portierit Vujadonovic. Me rreth 40 minuta nė dispozicion Tomori u hodh nė sulm pėr ta barazuar rezultatin, por Vllaznia u tregua e saktė nė fazėn mbrojtėse, madje rrezikoi disa herė portėn e Llanit, sikurse ndodhi nė minutėn e 88 me Rexhėn, goditja ke kokė e tė cilit pėrfundoi ngjitur me shtyllėn. Atėherė ku u mendua se Vllaznia do tė largohej me tri pikė nga Berati, erdhi goli i barazimit, qė mban firmėn e Hyskos, I cili pėrfitoi nga njė top I mbetur nė zonė pas njė goditjeje dėnimi.

Vllaznia nuk mund tė pranonte kėtė pėrmbysje dhe hidhet nė sulm pėr tė rifituar dy pikėt e humbura dhe mund t’ia kishte dalė mbanė nėse Rexha do tė tegohej mė I saktė brenda zonės sė Tomorit. Vėrshėllima e fundit e Jeminit I dha fund njė takimi mjaft emocionues, qė rezervoi tė papritura pėrgjatė 90 minutave, duke lėnė mė tė zhgėnjyer miqtė nga Shkodra.

Nuk mori mė shumė se njė pikė nė “Qemal Stafa” Tirana, qė barazoi 0-0 me Kastriotin, duke i zhgėnjyer tifozėt e paktė bardheblu tė pranishėm nė shkallėt e stadiumit. Nuk sheh dritė nė fund tė tunelit Apolonia, qė mori njė humbje minimale nė transfertė me Lacin.comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti