Shqipėria

Viti i ri akademik, Qyteti Studenti gati pėr banorėt

Bota Sot | 07.10.2012 17:00
Viti i ri akademik, Qyteti Studenti gati për banorët

Qyteteti Studenti kėtė vit do tė strehojė mė shumė se 6200 studentė tė ardhur jo vetėm nga mbarė Shqipėria por edhe nga Kosova, Maqedonia, Bullgaria, Italia, Kina.

Drejtori i kėtij "Qyteti " Bujar Brovina se godinat janė gati pėr akomodimin e studentėve,me njė numėr jo mė shumė se 2-3 nė dhomė, ndėrkohė qė pėr tė gjithė ata qė akoma nuk janė regjistruar afati i regjistrimeve shtyhet deri mė datėn 15 tetor.

Edhe vetė studentėt qė sapo kanė ardhur, shprehen tė kėnaqur pėr kushtet e ofruara dhe thonė se kjo ėshtė mėse e pėrshtatshme pėr njė jetė studentore ku mundėsitė financiare janė tė pakta.

Ndėrsa nė lidhje me tė ashtėquajturėn “godina e ēifteve”, inxhinierėt thonė se do tė jetė gati pėr tė pritur studentėt mė 15 tetor ku do kenė pėrfunduar edhe punimet e fundit.

Sipas drejtorit kjo godinė ofron kushte sipas standarteve bashkėkohore dhe do kenė mundėsi tė akomodohen jo vetėm tė dashuruarit, tė fejuarit por edhe familjarėt apo motėr-vėlla.

Brovina gjithashtu ka premtuar se vitin tjetėr do tė ofrohen 4 bujtina tė tjera me standarte tė larta.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria