Kuçi insiston prapë në traktatin e paqes - Bota Sot
Kuçi insiston prapë në traktatin e paqes

Kosova

E diel, 28 gusht 2016

Kuçi insiston prapë në traktatin e paqes

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 23:06

Procesi i filluar me takimin e parë në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë Ivica Dacic, do të përfundojë me një traktat paqeje në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, ka thënë zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi.
“Nuk do të kishte kuptim që ky dialog të mos përfundojë me një marrëveshje historike”, thotë Kuçi, “e cila do të parashihte një paqe të përhershme dhe njohje reciproke në mes të dy shteteve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test