Kosova

Adelina Ismajli: Tė zbardhen tė gjitha vrasjet politike

Bota Sot | 09.10.2012 23:42
Adelina Ismajli: Të zbardhen të gjitha vrasjet politike

Tė gjitha vrasjet politike nė Kosovės duhet tė zbardhen, ka deklaruar kėngėtarja e njohur shqiptare Adelina Ismajli, nė akademinė pėrkujtimore kushtuar Kolonel Ahmet Krasniqit tė mbajtur nė Ahen tė Gjermanisė, tė organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovės atje.

Ylli muzikės shqiptare Adelina Ismajli nuk ėshtė deklaruar kėshtu para se tė kėndonte, por ajo ka mbajtur njė fjalim politik. Gjatė fjalimit tė saj mbajtur nė akademinė pėrkujtimore kushtuar ish ministri tė Mbrojtjes Ahmet Krasniqit, tha se, ėshtė e lumtur qė ka mund tė marr pjesė nė kėtė akademi, ndėrsa kolonelin e ka vlerėsuar si njė njeri tė madh. BS

Komentet

Komente (37) | Kthehu

oj kosove a nive mos u ban kotari thive,ndash me kan si zambak hajde ngjitu ne karadak

lina @ 11/10/2012 15:28

Mir kish me qen sikur te ishte ENVER HOXHA i SHQIPRIS gjall se kena nevoj per nji njeri tek ktill se ne gjith boten njeriun e aft e qojn lart e shtyjn para vetem ne shqiptart e vrasim meja marr karriken ALL-LLAHU ishalla na bjen ne rrugen e ti

tini @ 11/10/2012 10:27

osht per mu qudit si e shenderrun Kosoven kta te pagdhendur ne nje vend te padurushem per jetese.

Syla @ 11/10/2012 04:05

Kjo deklerat e Adelines nuk ka ardh rasisht ne ket moment. Vrasjen e Ahmet Krasniqit e ka ba nje komandant krye-dashnor i kengetares rivale te Adelines te cilen Adelina e ka rreh si tupanin ne darsem. E njejta kengetare ishte dhe dashnore e fsheht e nje oficeri te Kolonel Krasniqit, dhe barte info ne shtabin e Drenices nga ku u vra Ahmet Krasniqi.Adelina esht femer jashtzakonisht e menqur, e bukur dhe penicilin per disa kriminela dhe lavire. Gabimi i Adelines eshte qe merret me shqiptar kurse jeton si princess ne Europ.

Fitim Bejtullahu @ 11/10/2012 03:52

Kjo nuk eshte "kengetarja e njohur" por eshte "DIVA E MUZIKES MODERNE SHQIPTARE"... Kqyrni pak TV dhe leoni gazetat Zvicerane dhe Franceze per Adelinen!

Drita @ 10/10/2012 22:02

@Shaban Arusha tash po ju tregon disave se me t“vertet flet me fakte.Ata qe kan vra pas lufte kan qene ne ministrine e puneve te mbrendshme,tash gjene vet kush munden me qene.KLM

prizrenasi bonn gjer @ 10/10/2012 21:13

oj ma e bukura e kosoves,je kan dhe ki me u kan

miftar @ 10/10/2012 21:00

Po thojn se deputeti vjen nga radhet e Vetevendosjes :)

Hoxha @ 10/10/2012 20:51

Per Ardin: Shpejt ka me dal kush asht Adelina Ismaili e cka ka ba per kit vend, e juve qe ju djegin qofte fjalet e Adelines qofte sukseset e saj, keni mi hanger thonjt e juv siq i keni hanger gjith mbasi keni leh per Adelinen. Se e verteta vonon, por nuk humbet. Te lumt Adelina-fjala jote paska peshė mė shumė se e Hashim Brojes gjykuar nga interesimi qe u be sot ne te gjitha gazetat kosovare. BRAVO DIVA E KOSOVES.

Gon @ 10/10/2012 20:46

E LEXOVA FJALIMIN E PLOT TE KSAJ DIVE... TASH E DI PSE NJERZIT MA TE MIR TE KOSOVES NA MERR EVROPA...ZOTI TE BEKOFT E MADHJA ADELIN DHE TE JESH E SIGURT QE ATA TE CILET TE KAN MONTUAR GENJESHTRA QE NGA BETIMI I UCK E DERI SOT, DO TE PAGUAJN KUR TE ZBARDHEN GJERAT... LUM NE QE TE KEMI O HYJNESHA DEA E KOSOVES MODERNE.

Hilmi Gashi @ 10/10/2012 19:45