Kosova

A po zbardhet misteri ‘vetėvrasjes’ sė Dino Asanajt

Bota Sot | 15.09.2012 18:40
A po zbardhet misteri ‘vetëvrasjes’ së Dino Asanajt

Krimi i organizuar dhe korrupsioni kanė shtrirė rrėnjė thellė nė vendin tonė. Kjo shihet mė sė miri nė investimet milionėshe dhe pasurimin e shpejt tw njerėzve tė pushtetshėm. Shumė persona derisa mė parė ishin fukarenj ata tashmė janė shndėrruar nė milionerė. Ajo e cila i ka ndihmuar mė sė shumti atyre qė tė pasurohen shpejt, ka qenė dhe vazhdon tė mbetet angazhimi dhe lidhja e tyre me politikėn e ēoroditur tė pasluftės. Ushtrimi i pozitave tė larta nėpėr institucione lokale dhe qendrore ka bėrė qė ata duke keqpėrdorur pozitat zyrtare ti kėrkojnė tė tjerėve para tė majme pėr kryerjen e punėve nė mėnyrė jo zyrtare dhe tė kundėrligjshme. Nė vazhdėn e shumė rasteve tashmė ėshtė edhe ēėshtja e shitjes apo privatizimit tė hotelit Grand. Agjencia e Privatizimit tė Kosovės e kishte shitur atė nė vitin 2006, por qė mė pas kishin nisur problemet dhe blerėsit i ishte marrė muaj mė parė pronėsia. Menjėherė pas marrjes nga AKP nė pronėsi tė hotelit Grand, kishin shpėrthyer akuzat, ku biznesmeni Remzi Ejupi, akuzoi se shefi i AKP-sė dhe sekserėt e tij i kanė kėrkuar miliona euro pėr tė marr hotel Grandin.

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė dielėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.

Komentet

Komente (70) | Kthehu

Fati (Vjene) @ Une te kerkoj falje Fati (Vjene), Lexuesi .Mos u mundo me gjera te tilla te ulesh njerez duke ber copje nofkat .Ajo qe ta them une prap troq .Un nuk kerkoi falje qenve te zgjebosur por jam ne kerkim te vend _ndodhjes tuaj ,e pastaj bejme si dime me pjellen e serbit.

marinc @ 16/09/2012 14:56

Ani @marinci, cfare te kam bere une ty? Perse me fyen qe sa kohe? Une nuk kam te bej me gruan tende asgje. As qe e di qe ka kesi rasti. A per falje s“mund te kerkosh, do ta shohim kete pune, do ta shqyrtojme. Ndoshta intervenimi i gruas tende do te mund te zgjidhte dicka, te shohim a na konvenon. Kaq kete here.

Fati (Vjene) @ 16/09/2012 14:44

Fati@(vjene) (marinc he nana e kishkit, po ahmak koke mor orangutan, sami shaipin e livdon kur vet ti je sami shaipi o klloshar ) Lexuesi . Ti fati qenke nje qen i zgjebosur dhe kerkon Lisin e madh ku do kruhesh ,por ta them troq do ta bej me gjak.Nuk jam sami shaipi dhe nuk njoh askend nga komentuesit

marinc @ 16/09/2012 14:43

@Drita , ja kemi kaluar Italis , jemi ne vendin e dyte para kemi Mexikon :) :)

Hoxha @ 16/09/2012 14:36

Une te kerkoj falje Fati (Vjene), deri tash vertete i kam pasur shume nofka me shume se 500 dhe te kam fyer familjen, e kam problemin qe askush se din, gruaja me ka ikur me shka, serbet nuk e kane marre per martese por e kane derguar ne Itali dhe po ma shesin rrugeve. Edhe ne Vjene e kane pase dhe vellezerit e Hashim Thacit kane bere kerdi me te, e jam munduar ty te ta hedh kete gje, ME FAL U DESHT ta PRANOJ njehere, por nuk sherohem lehte nga kjo, me kapin shpesh nga 5 min.

marinci @ 16/09/2012 14:04

@Destan Begu, ja tendenca e tij, hapi syte shih, se si ky me ty ka luajtur, te ka manipuluar me kesi menyra, si tash me motren time @deqanasen. Por une nuk manipulohem kaq leht, por edhe ADMIN nje verejtje per kete leshim. KLM.

Fati (Vjene) @ 16/09/2012 13:58

Hahaha @deqanasja = "400 nofkeshi" njeriu me i poshter e me i lig ne bote mundohet mua te me manipuloje. Ma gomar njeri dhe ma perēares e TRADHTAR nuk ka. Ky "400 nofkeshi" ish edhe me TRADHTAR se Hashim Thaē TRADHTARI. Hahah TRADHTINE qe nga koha e Rankoviqit po e percjelin me tej bashke me Hashim TRADHTARIN. KLM.

Fati (Vjene) @ 16/09/2012 13:48

kur u permend ryshfeti i dino asanajt nga remzi ejupi ky njeri u vra.Pergjese eshte qeveria per mosbardhje te rastit dhe keshtu e fut indirekt ne kete rast.

njani @ 16/09/2012 13:27

Kete person e kane vra njerezit e qeverise. Kjo eshte e sigurt aman kush i ka pagu nuk dihet akoma, por vrasje eshte kryer me dije te qeverise. E tash si ti besojm kesaj qeverie. E vrane njeriun pa kurgje vetem per te mos u zbulu korrupsioni dhe e heshten, as nuk ka FBI as nuk ka prokurori te Kosoves. E dim se prokuroria nese flet dicka per te e han thiken, plumbin, menjehere. Sepse keshtu eshte normale ne kete qeveri.

Drita @ 16/09/2012 13:13

Fati (vjene) je kam me shkon ne nerva pa marre parasyshe qe jemi kan shoke, por ti nime koke dal tefteri, se pasna dite qe je kaq hajvan, me fal a ama smuj mi duru poshtersite tua ma, flm per dhuratat ama kam me ti kthy aty ku i kam marr, pra ne H. NO,A

deqanasja @ 16/09/2012 12:49