Veseli kujton viktimat e Jabllanices - Bota Sot
Veseli kujton viktimat e Jabllanices

Aktuale

E premte, 17 gusht 2018

Veseli kujton viktimat e Jabllanices

Nga: N.A Më: 17 maj 2018 Në ora: 15:19
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një postimi në facebook ka shkruar rreth masakrës se Jabllanices. ku i pari i kuvendit ka cekur se do ta vazhdojnë amanetin e tyre për liri

Veseli tutje ka shtuar se do ta bëjnë shtetin adresë të sigurtë për çdo qytetar të Kosovës.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë:

Kur një ditë do të shkruhet historia e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jabllanica do të jetë një faqe e ndritur e saj. Djemtë dhe vajzat e Jabllanicës e të rrethinës së Gjakovës ishin ndër të parët që ju përgjigjen kushtrimit që u dha në Prekaz e Gllogjan. Sot ne nderojmë kujtimin e sakrificës së tyre, dhe njëkohësisht zotohemi në vazhdimin e amanetit të tyre, për ta mbrojtur lirinë e fitur me mund e gjak, për ta zhvilluar ekonomikisht vendin, për ta bërë shtetin adresë të sigurtë për çdo qytetar të Kosovës.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test