Kukësi hesht bjellorusët!

Nga: K.G. Më: 2 korrik 2015 Në ora: 19:53

Kukësi ka bërë një lojë të pëlqyeshme dhe si rrjedhojë e kësaj mposhti me rezultat 2:0 ekipin nga Bjellorusia, Torpedo Zhodino, në ndeshjen e parë të rrethit të parë të eliminatorëve për Europa League. Futbollistët e Kukësit në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë, treguan nivel të lartë të lojës dhe heshtën bjellorusët. Qysh në minutën e nëntë, kuksianët kaluan në epërsi, kur Karioka shënoi supergol dhe tronditi bjellorusët. Në pjesën dytë, Kukësi shtroi lojën e tyre dhe dyfishoi rezultatin 2:0 në minutën e 54-të. Goditjen e merr përsipër Pero Pejiç i cili godet në mënyrë perfekte dhe topi përfundon në portë. Kuksianët deri në fund dhanë maksimumin dhe i kënaqët shikuesi me një fitore të madhe. Kukësi shënoi fitore të madhe dhe bën një hap drejt kualifikimit më tutje.