Sporti

Modric: Bale eja tek Reali

Bota Sot | 17.10.2012 21:08
Modric: Bale eja tek Reali

Njė futbollist qė mund t’i bėjė punė Jose Mourinhos nė krah ėshtė padyshim Gareth Bale. Mesfushori i Realit, Luka Modric pėrpiqet tė bind ish-shokun e tij tė skuadrės te Tottenham qė tė transferohet nė “Santiago Bernabeu”.

Fantazisti kroat, qė pati mundėsi tė takohej me Bale nė sfidėn e eliminatoreve tė Botėrorit Brazil 2014, Kroaci–Uells ka deklaruar se futbollisti i “gjelave” tė Londrės duhet tė luajė pėr Realin.

Sipas Modric, nėse uellsiani vendos tė transferohet nė “Santiago Bernabeu” do tė ishte i mirėpritur dhe do ta kishte shumė tė thjeshtė tė pėrshtatej me lojėn e Los Blancos. Bale, nė verėn e 2011-tės ishte njė prej objektivave kryesorė tė merkatos sė Realit por Tottenhami nuk pranoi ta linte tė lirė futbollistin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti