Sporti

Hayden sėrish lėndohet

Bota Sot | 09.10.2012 21:58
Hayden sërish lëndohet

Problemet duken se nuk kanė tė mbaruar pėr Nicky Hayden. Piloti i Ducatit, i cili u dėmtua nė provat zyrtare tė Indianapolis para 2 muajsh dhe pėr pasojė mungoi nė Cmimin e Madh tė Republikės Ceke, ka pėsuar njė tjetėr dėmtim fundajvėn e kaluar nė Aragon. 31-vjeēari pranoi se pas garės, ndiente dhimbje nė dorėn e djathtė dhe shpreson se diēka e tillė tė mos ndikojė nė performancėn e tij nė nė garėn e ardhshme nė Japoni.

“Kur shkova nė shtėpi pata shqetėsime nė dorėn e djathtė. Mendova se rrėzimi nė Aragon nuk do tė kishte pasoja por ja qė nuk ndodhi kėshtu. Mjekėt mė thanė se kam njė frakturė nė dorėn e djathtė. Padyshim qė nuk ėshtė njė nga situatat mė tė mira, por nuk ėshtė dhe aq e dhimbshme. Shpresoj qė tė mos mė shkaktojė shumė probleme kėtė fundjavė”.

Hayden shtoi se qė pavarisht dėmtimit tė tiij, nė Cminim e Madh tė Japonisė dėshiron tė paraqitet sa mė mirė pasi gjatė kėsaj kohe ekipi ka punuar shumė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti