Sporti

Progni: Kukėsi e ka kaluar ngėrēin psikologjik

Bota Sot | 04.10.2012 17:12
Progni: Kukësi e ka kaluar ngërçin psikologjik

Skėnderbeu, Tirana dhe Kukėsi janė skuadrat e vetme tė kategorisė superiore qė nuk kanė pėsuar humbje nė kėto 5 javė tė para tė kampionatit, por nėse korcarėt dhe bardheblutė kryesojnė renditjen me nga 11 pikė, debutuesit e superiores renditen nė vendin e 8, pasi nė 4 nga 5 ndeshjet e zhvilluara kanė marrė vetėm njė pikė, duke shėnuar vetėm 2 gola, me Bylisin dhe Lacin. Gjithsesi, fakti qė kuksianėt e kanė gjetur rrugėn e rrjetės nė dy takimet e fundit, pėr mesfushorin Gerhard Prongi ėshtė njė sinjal i qartė se debutuesit verilindorė e kanė thyer tabunė.

Presidenca kuksiane ka premtuar se do ta shlyejė financiarisht pjesėn e mbetur tė dėnimit tė fushės, qė skuadra tė ketė edhe mbėshtetjen e tifozėve qė nė pėrballjen e radhės me Tomorin. Sipas Prognit me mbėshtetjen e lojtarėit tė 12, Kukėsi do ta ketė mė tė lehtė ta arrijė fitoren.

Sipas Prognit, Kukėsi, pasi e kaloi pa shumė sforco raundin e parė tė Kupės, do tė pretendojė t’i shkoi deri nė fund edhe kėtij trofeu.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti