Sporti

Turneu i Shanghait blindohet pėr Federer

Bota Sot | 04.10.2012 14:35
Turneu i Shanghait blindohet për Federer

Turneu i Shanghait blindohet pėr Roger Federer. Tenisti zvicerian ėshtė kėrcėnuar me vdekje dhe organizatorėt vendosėn tė pėrforcojnė masat e sigurisė. Gjithshka nisi nė 25 shtator me njė postim shok nė njė sajt sportive shumė popullor nė Kinė ku shkruhej. “Ta dini se do ta vras Roger Federer”. Kėrcėnimet vijuan dhe mė pas dhe policia locale u lajmėrua pėr tė marrė nėn mbrojtje sportistin, skuadrėn dhe familjen e tij. Autoritetet locale janė nė dijeni tė problem dhe kanė lėvizuar menjėherė pėr tė evituar cdo situatė tė pakėndshme.

Autori I postit kundėr Roger ka nėj emėr, ose mė mirė njė nickname, “Blue Cat” dhe policia po punon pėr tė zbuluar identitetin e tij. Federer arriti nė Shanghai por aeroplani I tij nuk u ul nė aeroportin qendror. Pėr tė lehtėsuar kontrollet avioni I tij zbriti nė Pudong, aeroportin mė tė vogėl tė qytetit.

Orgainzatorėt shpjeguan se po I vazhdojnė hetimet, dhe me mbėrritjen e Federer kanė rritur masat e sigurisė duke uruar qė ato ndaj Federer tė mbeten nė kuadrin e kėrcėnimeve verbgale, edhe pse duke mos mundur ta dinė kėtė me siguri, kanė vendosur tė tutelojnė tenistin dhe familjen e tij. Pėr kėtė arsye organizatorėt bėnė tė ditur dhe se kanė marrė vendimin pėr tė mos e lėnė Federer nė fushė pėr shumė kohė pas fundit tė ndeshjeve duke iu kėrkuar fansave tė bėjnė durim nėse Federer nuk do tė ndalet pėr tė firmosur autografe.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti