Sporti

Rama-Duka, “ok” rikonstruksionit tė “Ruzhdi Bizhuta”

Bota Sot | 21.01.2014 00:20
Rama-Duka, “ok” rikonstruksionit të “Ruzhdi Bizhuta”

Ēėshtja e stadiumit tė ri pas vendimit pėr prishjen e kompleksit tė vjetėr “Qemal Stafa” duket se po merr rrugė zyrtare. Presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit, Armando Duka, i shoqėruar nga trajneri i kombėtares sė Shqipėrisė, Gianni De Biasi zhvilluan njė takim me kryeministrin Edi Rama nė selinė e ekzekutivit ku temė qėndrore e diskutimeve ishte pikėrisht ēėshtja e stadiumit.

Gjatė bisedimeve, kryeministri Rama i ka ndezur dritėn jeshile projektit pėr rikonstruksionin e stadiumit tė Elbasanit “Ruzhdi Bizhuta” ku do tė zhvillohen eliminatoret e Kampionatit Europian 2016. Projekti pėr rikonstruksionin e stadiumit tė Elbasanit kap vlerėn 1.6 milionė Eurove, ēka do tė bėjė tė mundur qė kombėtarja kuqezi tė mos emigrojė jashtė vendit pėr tė zhvilluar eliminatoret deri nė ndėrtimin e stadiumit tė ri qė parashikohet tė ngrihet pikėrisht mbi rrėnojat e “Qemal Stafės”. Nė bisedėn qė kryeministri zhvilloi me shefin e FSHF-sė, ai konfirmoi gjithashtu edhe takimin me presidentin e UEFA-s, Michel Platini, i cili do tė vizitojė Tiranėn nė datėn 19 Shkurt tė kėtij viti.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti