Sporti

Guardiola i thotė jo Milanit

Bota Sot | 12.10.2012 13:16
Guardiola i thotë jo Milanit

Sapo zėrat pėr njė ulje tė mundshme tė Pep Guardiolės nė stolin e Milanit filluan tė bėheshin seriozė, menjėherė shtypi katalas ul me kėmbė nė tokė kuqezinjtė. Sipas tė pėrditshmes sportive Sport, tekniku spanjoll ka refuzuar ofertėn e Milanit pasi pėr momentin nuk sheh njė projekt konkret nė skuadrėn italiane.
Gjithashtu mėsohet se Pep i ka thėnė jo dhe stolit tė Chelsea-t pėr sezonin e ardhshėm dhe njėkohsisht dhe kombėtares braziliane. Megjithatė Milani nuk duket i predispozuar pėr tė hequr dorė dhe Berlusconi i ka kėrkuar Galliani-t qė tė realizojė njė projekt serioz pėr t’ia dorėzuar Guardiolės, me tė cilin drejtori kuqezi shpreson tė lėrė njė takim nė Nju Jork nė javėt nė vazhdim.
Shpresa e madhe e Milanit ėshtė qė tė shesė njė pjesė tė aksioneve ose tėrė klubin te manjati rus i Rusian Aluminimun, gjė qė mund tė garantonte dhe likuiditetet e nevojshme pėr tė siguruar shėrbimet e lojtarėvė tė mėdhenj pėr sezonin e ardhshėm qė do tė bindin Guardiolėn tė firmoste me kuqezinjtė. Dėshira e Berluskonit ėshtė kaq e madhe pėr tė mbėrritur te tekniku spanjoll, aq sa mediat italiane raportojnė, se presidenti i kuqezinjve nuk ka pėrgatitur as njė plan B pėr tė menduar pėr njė tjetėr emėr, nėse Pep do tė vazhdonte tė refuzonte ofertėn e tij.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti