Sporti

Jordi Cruyff: Messi e Ronaldo, vite dritė para tė tjerėve

Bota Sot | 07.10.2012 18:15
Jordi Cruyff: Messi e Ronaldo, vite dritë para të tjerëve

Ish mesfushori i Barcelonės dhe Manchester United, Jordi Cruyff mendon se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janė shumė larg lojtarėve tė tjerė, kur bėhet fjalė pėr mė tė mirėt nė botė. Djali i legjendės holandeze, Johan Cruyff, konsiderohet i kualifikuar pėr tė dhėnė vlerėsime, duke marrė parasysh faktin se gjatė karrierės sė tij ka luajtur me yje si Romario, Hristo Stoichkov, David Beckham dhe Roy Keane nė Camp Nou dhe Old Trafford.

“ėshtė e vėshtirė tė zgjedhėsh mes tyre. Janė dy lojtarėt mė tė mirė, sidomos kur bėhet fjalė pėr numrin e golave qė kanė realizuar. Bota e futbollit duhet tė presė ende pėr dikė qė tė krahasohet me ata sepse debati do tė vazhdojė edhe pėr 3-4 vite tė tjera. Messi dhe Ronaldo janė vite dritė pėrpara pjesės tjetėr tė lojtarėve”.

Eshtė ky mendimi i Jordi Cruyff, cili duke folur mė pas pėr Barcelonėn, tha se loja e katalanasve varet nga lojtarėt dhe ėshtė vėshtirė tė ndryshojė, pavarėsisht se cili ėshtė trajneri.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Sporti