Shqipėria

Nishani: Hetim efikas ndaj abuzuesve, fshehja e pasurisė sė paligjshme nga zyrtarėt e lartė

Bota Sot | 09.10.2012 19:53
Nishani: Hetim efikas ndaj abuzuesve, fshehja e pasurisë së paligjshme nga zyrtarët e lartë

Presidenti i Republikės, Bujar Nishani, nė kuadėr tė shkėmbimit tė mendimeve me krerėt e Institucioneve tė Pavarura Kushtetuese priti sot nė njė takim Kreun e Inspektoriatit tė Lartė tė Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive, zotin Adriatik Llalla.

Presidenti Nishani vlerėsoi maksimalisht punėn e ILDKP-sė ndaj hetimit dhe luftės kundėr korrupsionit si dhe pėrpjekjet e bėra pėr ngritjen e infrastrukturės nė kėtė fushė.

Kreu i Shtetit e garantoi zotin Llalla pėr mbėshtetjen maksimale qė Presidenti i Republikės i jep kėtij institucioni dhe drejtuesve tė tij nė pėrmbushjen me sukses tė misionit kushtetues dhe transparencės pėr qytetarėt,bėn tė ditur komunikata.

Gjatė takimit, Presidenti Nishani dhe zoti Llalla diskutuan edhe mbi amendimet e Ligjit “Pėr deklarimin dhe kontrollin e pasurive, tė detyrimeve financiare tė tė zgjedhurve dhe tė disa nėpunėsve publikė”, i dekretuar po sot nga Presidenti i Republikės.

Presidenti Nishani i vlerėsoi ndryshimet nė kėtė ligj si njė mundėsi pėr hetime efikase ndaj abuzimeve dhe fshehjes sė pasurive tė paligjshme nga zyrtarėt dhe funksionarėt e lartė tė shtetit.BS


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria