Shqipėria

Kreu i ri i KQZ-sė, Ligjet ēojnė 2 emra nė Parlament

Bota Sot | 04.10.2012 14:14
Kreu i ri i KQZ-së, Ligjet çojnë 2 emra në Parlament

Pėr herė tė parė ka shumė gjasa qė zgjedhjet nė Shqipėri do ti besohen njė gruaje. Kjo pasi komisioni i ligjeve vendosi tė dėrgojė pėr tu votuar nė Parlament 2 kandidaturat Marsida Xhaferllari dhe Lefterie Lleshi.

Komisioni i ligjeve pėrzgjodhi dje katėr kandidaturat finale pėr kreun e KQZ-sė tė cilėt janė, Marsida Xhaferllari, Lefterie Lleshi, Endrit Reka dhe Haki Mustafa, ku pėr dy tė fundit Partia Socialiste deklaroi se janė automatikisht tė skualifikuar pasi nuk pėrmbushin kriteret ligjore pėr tu bėrė pjesė e kėsaj gare.

Nė bazė tė kodit elektoral opozita ka tė drejtėn e skualifikimit tė dy kandidatėve dhe nė kushtet kur janė katėr mė tė votuarit automatikisht 2 tė tjerėt i drejtohen seancės pėr votim.

Ndėrkohė kryetari i ri i KQZ-sė gjatė votimit duhet tė marrė tė paktėn 71 vota nė Parlament pėr t`iu votėbesuar mė pas administrimi i zgjedhjeve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria