Lajme

Ndėrpriten punimet nė “Rrugėn e Kombit”

Bota Sot | 14.10.2012 23:20
Ndërpriten punimet në “Rrugën e Kombit”

Ndėrtimi i Autostradės nga pjesa e Sllatinės pėr nė Besi nuk do tė vazhdojė sivjet.

Punimet do tė vazhdojnė nė pranverėn e vitit tė ardhshėm edhe pse ishte premtuar nga Kryeministri Hashim Thaēi se nga gjysma e gushtit tė kėtij viti do tė vazhdonin punimet nė segmentin e gjashtė dhe tė shtatė, por kjo nuk do tė ndodhė.

Punimet janė koncentruar vetėm nė segmentin e pestė, nė pjesėn e Gjurgjicės, raporton RTK.

Punimet nė “rrugėn e kombit” pritet tė pėrfundojnė nė fund tė vitit 2013 atėherė edhe kur pėrfundon kontrata me “Bechtel&Enka” .

Autostrada Morinė - Merdarė ka filluar tė ndėrtohet nė vitin 2010 nga po kjo kompani dhe deri mė tani janė investuar mbi 500 milionė euro.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lajme