Kosova

Albright arrin nė Prishtinė, Hoxhaj i uron mirėseardhje

Bota Sot | 04.10.2012 13:18
Albright arrin në Prishtinë, Hoxhaj i uron mirëseardhje

E ftuara e nderit e Republikės sė Kosovės nė Samitin Ndėrkombėtar tė Gruas i cili ka filluar punimet sot nė Prishtinė, Madeleine Albright, ka arritur nė Kosovė.

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės “Adem Jashari”, ėshtė pritur nga Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Kosovės, Enver Hoxhaj.

Ministri Hoxhaj i ka uruar mirėseardhje ish-Sekretares Albright, duke shprehur mirėnjohjen dhe konsideratat mė tė larta tė institucioneve dhe popullit tė Republikės sė Kosovės pėr kontributin qė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe ajo personalisht kanė dhėnė pėr Kosovėn nė tė gjitha fazat.

Komentet

Komente (10) | Kthehu

Te Perkulemi para jush me duket pak....Zoti qoft me ju kudo qe jeni Zonje shume e madhe ua kthefshim me te mire inshalla

Llapjani_ger @ 04/10/2012 21:07

paske harru edhe KQIREN me marre me veti...atij duhet mi tregu qka eshte shqiptaria...

kosova @ 04/10/2012 17:50

Paska harru edhe KQIREN me marre me veti.. duhet me shti me nje kishe bashke me shki.me ja mbyll deren....e mu nxeh perreth kishes serbo-katolike..

kosova @ 04/10/2012 17:41

Nga zemra ju uroj miseardhje fati i juaj ishte edhe fati i popullit te kosoves....... sa here ju shoh ne TV.Apo ne shtyp ju dhe Familjen Klinton me rrjdhin lotet..............Rrofshi sa Malet

Miki @ 04/10/2012 16:58

e vockel qenka more ose hogja eshte teper i madh se eshte rrit duke ngren euro.skine hesapi eshte kjo dhe ka privatizue dicka dhe po vjen te bisnesi

arta @ 04/10/2012 16:43

Zonj e dashur ju uroj mirseardhjen me te perzemert ne Kosoven ton te lir,zonja Albright ndoshta me mungojn fjalet se si dua ti shpreh ne mnyren me te ngroht Shqiptare qe te ju falenderoi per ate qe keni ber per ne Kosovaret,fal punes se juaj dhe reagimit te shpejt dhe te qelikt,e ndaluat ni barbar pa na zhduk nga kjo tok e jona per te cilen ishim gjithmon Dem Babadem fal reagimit te juaj e ndaluat ni gjakpirrs te pa skrupullt ni kriminel te pamshirshem, ni Hitleri te dyt ne Evrop,fal ndihmes se juaj sot jemi Komb,sot kemi Flamurin ton, sot kemi Fen ton,sot kemi simbolet tona, mburruni per ate qe keni ber per popullin e Kosoves se keni shum arsye per ket,andaj me anen e kesaj shkrese ju falenderoi dhe ju garantoj se kurr nuk do ta harroj ndihmen tuaj zonja Albright zoti te bekoft ty dhe popullin Amerikan,Zoti e bekoft Ameriken.

Halit Gashi Mynih @ 04/10/2012 16:22

mireseerdhe zonja albright ne token e kosoves ,per te cilen dhe tere mundin diplomatik qe nje dite ta vizitosh kete popull te lire si ēdo popull europian.Fjalt e tua ishin shpresa e fundit per mijera refugjate neper kampet e ndryshme te maqedonise dhe te shqiprise po edhe per ata qe rrinin maleve.Zoti e bekofte ameriken dhe paqe jete te gjate dhe lumtur ne gjirin tend familjar

shabani @ 04/10/2012 15:06

Mire se erdhe zonja Albright ne vendin qe fale jush ekziston . Cka ti shtoj do te ja prishi komentit te @Prekazit .

Beka @ 04/10/2012 14:13

Buke kryp e zemer per mikeshen tone te madhe zonjen Ollbrait. Zonja Ollbrait, ne ishim jetim por, me nuk jemi. Tani kemi memen tone te dashur e ajo jeni ju = SHBA-ja. FLM per jete te jeteve. MIRESENAERDHE! UROI TE KALONI CASTE TE BUKURA. JEMI ENDE TE VEGJEL DHE TE VARFER PER TJU SHTRUAR MHABET KOMFOR E LLUKS POR; BESONI BUKA E KRYPA E ZEMRA NUK DO U MUNGOJNE NGA ATA QE NE TRUPIN E TYRE RRJEDH ENDE GJAK SHQIPTARI. FLM qe na nderuat. Shendet dhe rrofsh sa malet shqiptare.

Prekazi i mėrguar @ 04/10/2012 13:47

olbrajtit i deshirojm mirseardhje ne kosov dhe urojm qe tjakalon mir e mos te zhgenjehet me pritje se kjo meriton pritje te jashtzakonshme se shum ka ba per ne i uroj shendet d-hashani

dashnim hashani @ 04/10/2012 13:44