Evertoni “bie” në “Goodison Park”

Më: 12 gusht 2023 Në ora: 18:09
Fulhami

Evertoni e nis me një hap të gabuar Premier League-n. Skuadra nga Merseyside u mposht 0-1 në “Goodison Park” nga Fulhami falë një goli të shënuar nga De Cordova-Reid në minutën e 73-të.

Me të njëjtin rezultat (0-1) Sheffield Utd u mposht nga Crystal Palace, që u nderua nga Eduard në minutën e 50-të.

Me tri pikë në ndeshjen e parë edhe Brigthoni, që iu imponua 4-1 skuadrës debutuese Luton. Shënuan për vendësit March, Joao Pedro, Adingra dhe Ferguson, ndërsa për miqtë golin e vetëm e realizoi Morris me 11-metërsh.

Bournemouth – West Ham është takimi i vetëm që nuk nxori një fitues, pasi u mbyll 1-1. Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë. Të parin e realizoi Boëen, për të ardhur te barazimi i vendësve me Solanken tetë minuta para fundit të kohës së rregullt.