Bota

Tymoshenko apelon pėr largimin e “mafisė” nga pushteti

Bota Sot | 26.10.2012 20:52
Tymoshenko apelon për largimin e “mafisë” nga pushteti

Ish-kryeministrja e Ukrainės, Yulia Tymoshenko, u ka bėrė thirrje votuesve tė largojnė “mafinė” e presidentit Viktor Yanukovych nė zgjedhjet parlamentare tė sė dielės.

Tymoshenko po vuan dėnimin prej shtatė vjetėsh burgim, pėr shkak tė, siē thuhet, shpėrdorimeve me detyrėn zyrtare. Kritikėt thonė se akuzat kundėr saj janė tė motivuara politikisht.

Vajza e ish-kryeministres, Yevhenia Tymoshenko, ka lexuar apelin e nėnės sė saj nė Kiev.

“Largimi i kėsaj mafie nga pushteti nuk ėshtė vetėm detyrė e opozitės. Ėshtė luftė kundėr diktaturės, e cila kėrkon mobilizimin e secilit preju jush”, ka shkruar Tymoshenko.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota