Bota

Vriten tre ushtarė turq nė juglindje tė vendit

Bota Sot | 17.10.2012 22:56
Vriten tre ushtarë turq në juglindje të vendit

Tre ushtarė turq janė vrarė dhe njė tjetėr ėshtė plagosur nė sulmin kundėr njė baze tė tyre nė qarkun Hakari, nė juglindje tė Turqisė, njoftojnė mediumet turke.

Pėrfaqėsuesi i autoriteteve tė Hakarit bėri tė ditur se pjesėtarėt e kurdėve gjatė natės sulmuan dy objekte nė rajonin e qytetit Ēukurxha me armatim tė rėndė dhe granata, kurse tė shtėnat u dėgjuan deri nė orėt e hershme.

Nė operacionin e forcave turke tė sigurisė kundėr terroristėve kurd janė pėrfshirė edhe helikopterė, transmeton Alsat.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota