Bota

Mijėra protestues nė Madrid

Bota Sot | 07.10.2012 15:35
Mijëra protestues në Madrid

Spanjollėt protestojnė dhe paralajmėrojnė grevė tė pėrgjithshme

Me mijėra spanjollė i janė pėrgjigjur apelit tė sindikatave dhe kanė zbritur nė sheshin kryesor tė Madridit por dhe nė 57 qytete tė tjera tė Spanjės pėr nėj manifestim tė ri proteste kundėr masave tė aspra tė aprovuara nga qeveria e djathtė e Mariano Rajoi. “Mė shumė papunėsi, mė shumė shkurtime dhe mė pak mbrojtje”, shkruhej nė njė parullė tė madhe nė fillim tė korteut nė kryeqytetin spanjoll, i cili drejtohej nga liderėt e sindilatave kryesore nė vend.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota