Apple së shpejti me tastierë rezistente ndaj pluhurit dhe ujit - Bota Sot
Apple së shpejti me tastierë rezistente ndaj pluhurit dhe ujit

Teknologji

E mërkurë, 19 shtator 2018

Apple së shpejti me tastierë rezistente ndaj pluhurit dhe ujit

Më: 13 mars 2018 Në ora: 18:52
Ilustrim

Kompania Apple ka zgjidhur problemin e tastierës në laptopët e vet, të cilët për shkak të kornizës së hollë përballeshin me papastërti dhe pluhur.

Ajo së fundi ka patentuar tastierën e cila është rezistuese ndaj pluhurit, madje e mbrojtur edhe nga depërtimi i ujit

Tastiera e re është e hollë dhe ofron një kohë të shpejtë përgjigje në mes të tasteve.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test