Zbulohen migrantë ilegalë në Tabanoc - Bota Sot
Zbulohen migrantë ilegalë në Tabanoc

Maqedonia

E mërkurë, 26 shtator 2018

Zbulohen migrantë ilegalë në Tabanoc

Më: 16 prill 2018 Në ora: 15:09
Ilustrim

Tentimet ilegale të migrantëve nga Lindja e Mesme, që e shfrytëzojnë Maqedoninë për të kaluar në Evropë, nuk kanë të ndalur.

Në mesditën e djeshme, policia kufitare në Tabanoc kapi pesë migrantë, të cilët ishin fshehur në një automjet transportues, që udhëtonte në lidhjen rrugore Greqi-Hungari.

Pas kapjes, katër afganët dhe një iranian janë intervistuar dhe janë dorëzuar në qendrën tranzitore në Tabanoc.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test