Pas tre ditëve pauzë, vazhdon diskutimi për propozim-buxhetin - Bota Sot
Pas tre ditëve pauzë, vazhdon diskutimi për propozim-buxhetin

Maqedonia

E enjte, 22 shkurt 2018

Pas tre ditëve pauzë, vazhdon diskutimi për propozim-buxhetin

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 10:44
Kuvendi i Maqedonisë

Komisioni për Financim dhe Buxhet sot në orën 11 duhet ta vazhdojë seancën, në të cilën do të diskutojë për propozim-buxhetin për vitin 2018.

Kjo seancë ka filluar të hënën, ndërsa për të martën u njoftuar për vazhdimin e saj, por pas informacioneve për arrestimet e të dyshuarve për 27 prillin, u shty përsëri.

Diskutimi kryesor sipas Rregullores duhet të zgjatë 10 ditl punë, ndërsa për këtë propozim janë dorëzuar 279 amendamente.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test