Odri Glower, shefe e misionit të ODIHR në Maqedoni - Bota Sot
Odri Glower, shefe e misionit të ODIHR në Maqedoni

Maqedonia

E premte, 20 korrik 2018

Odri Glower, shefe e misionit të ODIHR në Maqedoni

Më: 12 shtator 2017 Në ora: 15:06
Odri Glower

Misioni ODIHR, i cili do t’i vëzhgojë zgjedhjet në Maqedoni, prej kësaj jave ndodhet në vend dhe do të mbajë konferencë për shtyp, ndërsa misionin do të udhëheq, Odri Glower, nga Britania e Madhe.

Gloeer është avokate e të drejtave të njeriut dhe ish-agjente e Britanisë së Madhe për këtë temë para Komisionit Evropian dhe Gjykatës për të Drejtat e Njeriut.

Në një periudhë ka qenë edhe drejtore e Zyrës për institucione demokratike dhe të drejtat e njeriut (ODIHR) në Varshavë (1994-1997). Ndërsa më pas ka udhëhequr delegacionin e Britanisë së Madhe në Komisionin për të drejtat e njeriut në OKB prej 1998 deri 2003.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test