Maqedonia

Gruevski: Ne, fituesit e zgjedhjeve lokale

Bota Sot | 14.10.2012 20:40
Gruevski: Ne, fituesit e zgjedhjeve lokale

Me kėtė pėrkushtim, punė dhe mund, VMRO-DPMNE do tė fitojė sigurt nė zgjedhjet e ardhshme lokale, ka deklaruar sot kryeministri Nikola Gruevski.
Deklarata u bė me rastin e pranimit tė anėtarit tė dyzetmijtė tė Komitetit tė Qytetit tė VMRO-DPMNE-sė.
“Anėtarėsimi i njerėzve tė rinj nė partinė tonė ėshtė pėr shkak tė mundit qė kemi investuar, pėr shkak tė rezultateve dhe punės qė po bėjnė kryetarėt e komunave”, ka deklaruar Gruevski.
Edhe kryetari i Shkupit, Koce Trajanovski, i cili ka marrė pjesė nė kėtė rast, ka theksuar se Qyteti po investon nė tė gjitha sferat dhe se rezultatet janė tė dukshme.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia