Maqedonia

Konferencė rajonale, "Zhvillim i qėndrueshėm i industrisė sė tekstilit nė Maqedoni"

Bota Sot | 04.10.2012 10:35
Konferencë rajonale, "Zhvillim i qëndrueshëm i industrisë së tekstilit në Maqedoni"

Ministri i Ekonomisė Valon Saraēini sot hapėsirat e Fakultetit teknologjiko-metalurgjik nė Shkup do ta hapė Konferencėn rajonale tė tekstilit me temė "Zhvillim i qėndrueshėm i industrisė sė tekstilit nė Republikėn e Maqedonisė".
Nė konferencėn dyditore do tė marrin pjesė ekspertė nga sfera e tekstilit nga Italia, Holanda, Bullgaria Serbia dhe Kroacia, por edhe pėrfaqėsues tė subjekteve afariste, institucioneve dhe enteve shkencore.
Mes temave tė cilat do tė pėrpilohen nė sesione tė ndara janė trendet evropiane nė industrinė e tekstili, sfidat e rajonit, rėndėsia e arsimit dhe perspektiva e eksportit tė kėsaj dege.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia