Lajme

Agani dhe Cliff bisedojnė pėr reformat nė shėndetėsi

Bota Sot | 12.10.2012 17:52
Agani dhe Cliff bisedojnë për reformat në shëndetësi

Ministri i Shėndetėsisė i Republikės sė Kosovės, Ferid Agani priti sot pasdite Ambasadorin e Britanisė sė Madhe nė Kosovė, Jan Cliff.Ministri Agani e informoi ambasadorin Cliff pėr reformėn e sistemit shėndetėsor nė Kosovė dhe kontributin e Britanisė sė Madhe pėr avancimin e shėrbimeve shėndetėsore nė vendin tonė.

Gjatė takimit,Cliff pėrgėzoi ministrin Agani pėr bashkėpunimin me shoqėrinė civile nė sigurimin e transparencės sė procedurave tė prokurimit nga ana e Ministrisė sė Shėndetėsisė.

Agani, theksoi rėndėsinė e kontributit tė Britanisė sė Madhe nė tejkalimin e situatės emergjente nė shėndetėsinė kosovare qė nga muajt e parė tė pasluftė si dhe nevojėn pėr shkėmbimin e pėrvojave nė lėmin e reformės sė sistemit shėndetėsor tė vendit, qė pritet tė fillojė sė shpejti me miratimin e Ligjit tė ri pėr Shėndetėsinė, veēanėrisht kur ėshtė nė pyetje themelimi dhe funksionimi i Shėrbimit Spitalor dhe Klinik Universitar tė Kosovės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lajme