Kosova

Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Bota Sot | 04.10.2012 17:10
Fitou: Lufta ka mbaruar, kuptojeni!

Ambasadori francez nė Kosovė, Jean Francois Fitou ka theksuar se nė kėtė kohė Kosova dhe Serbia nuk duhet t’i normalizojnė marrėdhėniet pėrmes trakteve tė paqes apo ndonjė marrėveshje, por sipas tij, tė dyja vendet duhet ta kuptojnė qė kėrcėnim mė nuk ka pasi qė lufta ka mbaruar.
Kėto deklarata ambasadori francez i bėri nė konferencėn e 50 vjetorit tė traktatit tė Elizesė, qė konsiderohet fillim i njė miqėsie tė pabesueshme mes gjermanėve dhe francezėve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova