Kosova

Policia rrah nipin e heroit legjendar Adem Jashari

Bota Sot | 01.10.2012 19:05
Policia rrah nipin e heroit legjendar Adem Jashari

Nipi i Adem Jasharit rrahet nga Policia e Kosovės me urdhėr tė mitrovicasit Dr. Bajram Rexhepi!

Nė protestėn e sotme studentore u rrah brutalsht dhe u sulmua me sprej nga Policia e Kosovės edhe Kryetari i Parlamentit Studentor Fazli Jashari, i biri i Rifat Jasharit, nipi i heroit legjendar Adem Jashari.
13 vjet pas pėrfundimit tė luftės erdhi momenti qė qeveritarėt e Kosovės tė ushtrojnė dhunė edhe mbi familjen Jashari qė nuk kursyen asgjė pėr lirinė qė duam tė shijojmė sot!
Dhe krejt kjo nėn urdhėrin e Dr. Bajram Rexhepit, mitrovicasit qė tani ka ulėsen e Ministrit nė Ministrinė e Brendshme.
Athua ėshtė ngopur ky popull. Athua po i afrohet fundit kėsaj Qeverije qė po ushtron dhunė ndaj ardhmėrsiė sė vendit tonė, ndaj studentėve?
Parlamenti Studentor fton tė gjithė studentėt qė protestat tė vazhdojnė edhe nesėr dhe ditėt nė vijim, derisa tė pėrmbushen kėrkesat e arsyeshme tė studentėve.

Komentet

Komente (188) | Kthehu

Kush prek te jasharajt nuk ishkon larg edhe kesaj qeverie .nese vazhdojn Keshtu policia atehere e pat Kosova .Do te ket nje goditje te fort kjo qeverie kah Nentori ..Do te pendohen se nese nie anetar i familjes Jasharaj apo Haradinaj ..kandidon per kryeminister .I ter poulli asht me ta ..keta te sotit do i fusim nese burg ....

MYNIHI @ 01/10/2012 20:22

He more Rifat Jashari,ti vet ia ke rritur brinat Hashim Thaēit...Tani ndale nėse mundesh.

Gjyshi @ @ 01/10/2012 20:21

Kjo do te thot se kosoves nen qeverisjen e pdk.i ka fillue me i ardh era e keqe.pra esht turp i madh me e prek me dor,anetaret e fam.Jashari.kete e bėne vetem nje njeri i pa ndergjegjshem apo nje njeri qe in takon njerzve psiopat,siq esht ministri Regjepi.i cili ka than urdher ne e rrah qenat e tij antarin e fam,se bekuar te Jasharve.te cilet dhane gjithqka per Kosoven.kushe mendon se esht e drejt kjo qka ka ndodhe,duke perdor dhun ndaj antarit te fam.Jashari,jane te gjithe psiopata dhe te verbet.turp.

tommy13 @ 01/10/2012 20:19

Nuk ėshtė mirė tė ndodhin raste tė tilla,por edhe duhet t,a dijmė;para ligjit dhe kushtetutės tė gjithė jemi apo duhet tė jemi tė barabart.Nė Kosovė po ēalojmė nė shumė fusha ! Drejtėsia mbi tė gjitha.Klm

IKRASNIQI @ 01/10/2012 20:17

Kush e lyp e gjan. pasha xhamin e kishen

Frikacaku @ 01/10/2012 20:13

Per mendimin tim nuk pe shoh diq tragjike ket sjellje policore ndaj jasharit,si krejt studentat edhe jashari njet me ta ,dmth qe policia kosoves nuk munden me bertit ne protest edhe me pyt kush jeni jasharajt qoni doren lart mos dgabojm me ju kjo esht e natyrshme me nje protest,por turp per qeverin qe qon doren ndaj studenteve sikur ne ish kohen e ish jugosllavis qe jan sjell ndaj studentave shqiptar,prap tash kjo qeveri po i perserit ato sjellje,kjo per mendimin tim turp i qoft qeveris.

Beni_at78 @ 01/10/2012 20:09

E dhimbshme eshte kjo qe paska ndodhe, por nese Fazli Jashari e ka sulmuar policine ateher veten e paq ne qafe. Ligji eshte ligj pa varesisht per kene behet fjale. Policia ka te drejt edhe Hashim Thacin me rrahe nese ai sulmon policine, keshtu eshte ne te gjithe BOTEN

Shigjeta @ 01/10/2012 20:07

JO JO shum gabim e keni pse tash esht nipi i adem jasharit siq mendoni ju pasak te drejt me vepru siq ata dojn , jo jo jo ademi i ka meritat e veta e kta qe dojn me dal ne rrug me shkatru do te perballen me ligjin,

burimi @ 01/10/2012 20:05

cka ka lidhje se eshte nipi i adem jasharit nuk eshte engjell jemi mesuar ne shqipetaret nese dikush eshte djali i politikanit apo ndonje mjekut ka priveleqe gabohemi shume policia e bene punen e vete me rrespekt nga tetovari

tetovari @ 01/10/2012 19:56

Pa marr Parasysh cili Peson asht i Biri i Fazli Jasharit apo i Biri i Hashim Thaqit kush e Lyp Dajakun mir i Baft, Pse eshte i Biri i Jasharve nuk do te thot se nuk han Dajak sepse kerkush nuk e ka shti me i rras hunet ne Demostrata, Permy Ligjin edhe Shtetin nuk guxon te sundoj askush! me mujt e kisha fut PDK-n ne keto demostrata me ju hyp Pendrek mir nihere sepse kta hajna po e thejn Ligjin gjo dit e po vjedhin nat e Dit :D

DREJTESIJA @ 01/10/2012 19:55