E bujshme në Spanjë: ndeshja mbyllet 1:0, por arbitri harron golin

Më: 21 tetor 2023 Në ora: 17:20
fozo ilustrim

Leganes mundi Espanyol 1-0 jashtë të premten, duke zënë gjithashtu vendin e parë në kategorinë e dytë të futbollit spanjoll.

Ndeshja u fitua nga miqtë me golin e shënuar nga De La Fuente në fillim të pjesës së dytë në minutën e 48-të.

Ose më mirë: kjo është ajo që kanë parë spektatorët në stadium, por ndeshja, sipas raportit të arbitrit, përfundoi pa gola.

Arbitri i ndeshjes, Miguel Sesma Espinosa, harroi të përfshinte golin e De La Fuente në fund të ndeshjes, duke lënë bosh seksionin për golat e shënuar.

Dhe sigurisht, bazuar në këtë, aktualisht ndeshja është ende e regjistruar, madje edhe në faqen zyrtare të Federatës Spanjolle të Futbollit, RFEF, si barazim 0-0.

Incident që nuk do të ndryshojë rezultatin e ndeshjes: megjithatë, raporti i gjyqtarit duhet të korrigjohet brenda 24 orëve.