Bota

Karzai thotė se zgjedhet e vitit 2014 do tė mbahen me kohė

Bota Sot | 04.10.2012 15:14
Karzai thotë se zgjedhet e vitit 2014 do të mbahen me kohë

Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai tha se zgjedhjet presidenciale nė vend, tė planifikuara tė mbahen nė vitin 2014, do tė mbahen me kohė.

Gjatė njė konference pėr shtyp nė Kabul, Karzai tha se zgjedhjet definitivisht do tė mbahen, duke shtuar se nėse zgjaten edhe pėr njė ditė tė vetme, do tė konsiderohen si tė jashtėligjshme.

Karzai ka mohuar spekulimet se ai do tė kėrkojė ndryshimin e Kushtetutės sė vendit, nė mėnyrė qė t’ia mundėsojė vetes edhe njė mandat tjetėr.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota