Zbulohet shpejtësia maksimale e McLaren Senna - Bota Sot
Zbulohet shpejtësia maksimale e McLaren Senna

Auto

E mërkurë, 19 shtator 2018

Zbulohet shpejtësia maksimale e McLaren Senna

Më: 10 shkurt 2018 Në ora: 09:38
McLaren Senna

Pasi zbuloi në fund të vitit të kaluar modelin e ri që i kushtohet kampionit të Formula 1, Ayrton Senna, McLaren ka publikuar edhe të dhënat e performancës së kësaj “bishe”.

Sipas markës së famshme britanike, McLaren Senna shkon nga 0 në 100 km/h për 2.8 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale e saj është 340 km/h.

Falë motorit 4-litërsh turbo V8, Senna kap 200 km/h për 6.8 sekonda dhe në 300 km/h për 17.5 sekonda.

Të 500 modelet McLaren Senna që janë prodhuar, janë shitur për 750 000 stërlina.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test