Humbin jetën tre skitarë - Bota Sot
Humbin jetën tre skitarë

Skijim

E mërkurë, 15 gusht 2018

Humbin jetën tre skitarë

Më: 15 shkurt 2018 Në ora: 18:44

Tre skitarë, të cilët rezultonin të zhdukur të mërkurën në mbrëmje në qendrën e skive në Cauterets (Pirenej), u gjetën sot të vdekur poshtë një orteku dëbore, bëhet e ditur nga prefektura.

“Orteku i regjistruar të mërkurën në mbrëmje, në zonën jashtë pistës së skive, ishte shkaktari i aksidentit tragjik ‘, saktësoi prefektuara në një deklaratë.

Dy  burra rreth moshës 38 vjeç dhe një i tretë 29 janë viktimat me origjinë nga Bordoja dhe Poitier.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test