Seancë e re kuvendore, në rend dite ligji për gjuhët dhe tre interpelanca - Bota Sot
Seancë e re kuvendore, në rend dite ligji për gjuhët dhe tre interpelanca

Maqedonia

E premte, 20 korrik 2018

Seancë e re kuvendore, në rend dite ligji për gjuhët dhe tre interpelanca

Më: 13 shtator 2017 Në ora: 08:34
Kuvendi i Maqedonisë

Kuvendi i Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e 15-të, në rend dite të së cilës është propozim-ligji për përdorimin e gjuhëve, në lexim të parë.

Në këtë seancë duhet të shqyrtohet edhe propozim-ligji për lëshimin e bonove me vlerë, në lexim të parë të parashtruar nga deputetët e opozitës,.

Deputetët do të debatojnë edhe për interpelancat për punën e mistrit të Financave, Dragan Tevdovski, ministrit të Kulturës, Robert Allagjozovski dhe ministrit të Mjedist Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Sadullah Duraku, të parashtruara nga opozita.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test