Maqedonia

Saraēini dhe Kralev nė Zagreb

Bota Sot | 24.10.2012 10:54
Saraçini dhe Kralev në Zagreb

Ministri i Ekonomisė, Valon Saraēini dhe ai i Arsimit e Shkencės, Panēe Kralev sot dhe nesėr do tė marrin pjesė nė samitin rajonal "Sipėrmarrėsi-arsim", qė po mbahet nė Zagreb.
Samitin e organizojnė ministritė kroate tė Sipėrmarrėsisė dhe Zejtarisė dhe tė Arsimit, Shkencės dhe Sportit, Komisioni Evropian dhe Qendra pėr mėsim sipėrmarrės tė Evropės Juglindore. Nė tė do tė marrin marrin pjesė ministrat nga tetė shtete paraqasėse dhe nga Turqia. Ata do tė diskutojnė pėr rėndėsinė, nevojėn dhe mėnyrat e pėrparimit tė sipėrmarrėsisė dhe mėsimit sipėrmarrės, si njė parimet e Aktit pėr ndėrmarrje tė vogla, faktor i rėndėsishėm pėr rritje dhe pėr sigurimin e punėsimeve tė reja.
Nė Samit do tė nėnshkruhet Karta pėr mėsim sipėrmarrės - njė gurthemel pėr rritje dhe vende pune.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia