Lajme

Daēiē: Bisedimet nė nėntor. I kemi linjat e kuqe

Bota Sot | 23.10.2012 19:59
Daçiç: Bisedimet në nëntor. I kemi linjat e kuqe

Kryeministri serb Ivica Daēiē thotė se takimi me pėrfaqėsuesit e autoriteteve kosovare nga Prishtina do tė zhvillohet nė mes tė nėntorit.

Ky takim nė fakt do tė jetė njė vazhdim i dialogut politik me Prishtinėn " tha Daēiē pėr gazetėn Blic tė Beogradit. Sipas tij zyrtarėt e lartė tė shtetit serb do tė takohėn tė mėrkurėn pėr tė diskutuar pėr negociatat e ardhshme.

"Serbia ėshtė e gatshme pėr negociata, linjat tona tė kuqe janė tė njohura dhe ato nuk kanė ndryshuar. Nė linjat e dialogut politik do tė ketė bisedime pėr telekomunikacion dhe energji",theksoi kryeministri serb Daēiē gjithashtu deklaroi se paralel me dialogun politicial, njė pjesė e tė ashtuquajturave bisedime teknike do tė zėnė vend dhe se ai ka ngarkuar ministrat Zorana Mihajlloviē dhe Rasim Ljajiē qė tė merren me kėtė.

"Kėto dy ministri do tė pėrfshihen nė negociata nė mėnyrė qė ne tė mund tė arrijmė zgjidhje tė mira." theksoi Dacic.
Ndėrkohė sipas mediave beogradase ndėrsa bisedimet vazhdojnė, Daēiē do tė takohet edhe njė herė pėr tė negociuar me kryeministrin e Kosovės, Hashim Thaēi.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lajme