Lajme

Nesėr nė gazetėn kombėtare “Bota sot” botimi i shtypur i Diasporės – Perėndimit mund tė lexoni:

Bota Sot | 12.10.2012 18:56
Nesër në gazetën kombëtare “Bota sot” botimi i shtypur i Diasporës – Perëndimit mund të lexoni:

EDITORIALI
Deputetėt vrasės, njė grup parlamentar mė vete?
NACIONALE
Zbulohet shtatorja e Isė Boletinit nė Isniq tė Deēanit
Berisha: Nuk ka forcė mė tė madhe se ideja e bashkimit kombėtar
AKTUALE
“Ish tė padėshirueshėm nė Shqipėri se kishim Komandant Suprem Rugovėn dhe simpati pėr Berishėn (2)
Luftė speciale kundėr FARK-ut bėn tradhtarėt e Osllos
NACIONALE
Veriu sfidė, BE-ja premton ndihmė
Thaēi: Integrimi nė BE ėshtė qėllim – dialogu, tė mos mbahemi peng
AKTUALE
Bugajski: Serbia vetėm vetveten mund ta bllokojė
AKTUALE
GAP: Regjistrimi i popullsisė, shumė i parregullt
AKTUALE
Mustafa: Nuk ka marrėveshje pėr reformėn zgjedhore
AKTUALE
PSHDK-ja pajtohet tė jetė nė aleancė me LDK-nė
AKTUALE
Berisha, qytetar nderi i Deēanit
AKTUALE
AKR kėrkon reformė kushtetuese me zgjedhje
DOKUMENTARE
Paionėt antik nė “Luftėn e Trojės” dhe paionėt modern nė “Luftėn e Nokshiqit”
DIASPORA
A po vie koha e artė e Shqipėrisė etnike?
Nga Agim Vuniqi
DIASPORA
Kadri Mani, ish i burgosuri politik, i pa pėrkulur!
Nga Asllan Dibrani
DIASPORA
Regjisori dhe Komuniteti i artistėve shqiptarė nė Shtetet e Bashkuara urgjentisht bėn thirrje pėr ndihmėn tuaj, nėse jeni shtetas amerikan
Ta ndalojmė dėbimin e aktorit Radoina
Vizita e delegacionit nga Kosova, shumė frytdhėnėse
ANALIZĖ
Kur kriminelėt bėhen ''intelektualė''!
Faik KRASNIQI
KOMENTE
Lugina e Preshevės e gatshme pėr opsionin “ A “dhe “B”
Shkruan: Mr. Nehat Hyseni
Ne duhet ta nxjerrim gjakun e keq prej syrit pėr tė ardhur deri tek liria
Shkruan: Ramiz Dėrmaku
Integrimi i politikanėve tė rinj, obligim
Nga: Ragip Guraziu
SHQIPĖRIA
Nga takimi i FMN-BB nė Tokio pėrfiton edhe Shqipėria
MAQEDONIA
Talat Xhaferi ende sfidon ligjin e ‘branitellave’
KRONIKA
Vritet njė qytetar dhe lėndohen disa, Prizren
EKONOMIA
Bixhoz me para tė shtetit
KULTURA
Ēaparenjtė, identifikohen me vetė krenarinė e ēamėve
Nuri Dragoj
BOTA E YJEVE
Rita pi whisky para se tė ngjitet nė skenė
Dafina Zeqiri me projekte tė reja
Shtyhet seanca dėgjimore kundėr Madonės
Nuk i xhelozon kolegėt
Tuna kėtė herė me Genėn
SPORT
Shaqiri me mendje te Kosova
Tare: Meritat pėr sukses i takojnė tė gjithėve
Basketbolli i Kosovės lutė FIBA-n pėr shpėrthim tė izolimit
Gjermania ėshtė nėn presion

Kėnaquni me “Bota sot”!
Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lajme