Lajme

Nesėr nė gazetėn kombėtare “Bota sot” botimi i shtypur i Diasporės – Perėndimit mund tė lexoni:

Bota Sot | 03.10.2012 18:49
Nesër në gazetën kombëtare “Bota sot” botimi i shtypur i Diasporës – Perëndimit mund të lexoni:

EDITORIALI
Rrahja e studentėve, qeveri e stresuar
NACIONALE
“Ne kemi liderė mbi ligjin tė bashkuar me krimin e organizuar”
Krasniqi, ne jemi legjislatura e hajnisė
NACIONALE
Pėrjashtohet diaspora, tradhtohen mėrgimtarėt
Qeveria e Thaēit tradhtoi mėrgatėn
NACIONALE
Limaj kishte refuzuar tė paraqitej nė prokurori
Fatmir Limaj para arrestit!?
AKTUALE
Makolli: Diasporės t’ia japim pesė deputetė
AKTUALE
Jopling, aspiratat pėr integrim janė tė ndėrlidhura nė Ballkan
AKTUALE
SHBA: Serbia ti shpėrbėjė strukturat paralele nė veri
DOKUMENTARE
Edhe nė sulm beteje shembull frymėzimi dhe fisnikėrie
Shkruan Eugen Shehu
DIASPORA
Atdheu qė tė lė tė vdesėsh (3)
Si mund tė quhet dhe emėrtohet vdekja e fėmijėve
DIASPORA
Emigrimi “sharrė” qė po e prenė kombin shqiptarė!
Qemal Musliu
DIASPORA
E shpallin “Qytetar nderi” ambasadorin e Shqipėrisė nė Kosovė, dr. Islam Lauka
ANALIZĖ
Gazetaria mercenare dhe imoraliteti HD
Nga Nebil Ēika
KOMENTE
Heshtja kriminale e mediave ndaj grevistėve – mos harroni se indiferenca vret!
Nga ELIDA BUĒPAPAJ
SHQIPĖRIA
Berisha: Masakra e Tivarit duhet tė zbardhet
KRONIKA
Gjendet i vdekur ish pjesėtar i UĒK-sė Ibrahim Sulejmani
EKONOMIA
Masė e pėrkohshme
Supremja ndalon shitjen e Grandit
KULTURA
Ahmet Zogu, kur lavdėrohej si zot nė tokė
BOTA E YJEVE
Rita Ora punon pa u ngritur nga krevati
Enca Haxhiaj provon me Big Bastėn “Kėngėn Magjike”
Aurela dhe Poni, dy vlonjatet sė shpejti nė njė duet
SPORT
Mbrojtja e Bayernit “qesharake” - Shaqiri sėrish asistues
FIFA ndryshoi statutin pėr shkak tė Gjibraltarit - Kosova ia pa sherrin
Ballack “var kėpucėt nė gozhdė”
Gjermania shpreson nė rikthimin e shpejtė tė Lirės

Kėnaquni me “Bota sot”!
Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.comments powered by Disqus
Tjera nga Lajme