Aston Villa turpërohet nga Tottenham

Më: 10 mars 2024 Në ora: 16:26
Tottenham

0-4 u mbyll dueli Aston Villa-Tottenham.

Fitore e madhe për Spurs, që tashmë e shohin veten vetëm dy pikë larg zonës Champions, por me një ndeshje më pak se rivalët e ditës së sotme.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, teksa skuadra e Postecoglu nuk u përmbajt aspak në 45 minuta e dyta të takimit.

James Maddison dhe Brennan Johnson ndëshkuan dy herë vendasit brenda tri minutave, ndërkohë që skuadra e Unai Emery mbeti me dhjetë lojtarë në minutën e 65’.

Moment kur John McGinn u ndëshkua me karton të kuq. Gjithçka mori fund, por Tottenhami nuk u kënaq dhe realizoi dy herë të tjera në minutat shtesë.

Son Heung-Min dhe Timo Werner e dërguan rezultatin në 0-4 me golat e tyre. Rikthehet te humbja Aston Villa pas tri fitoreve radhazi në kampionat.