Martini flet pas përmbysjes së madhe

Më: 22 tetor 2023 Në ora: 19:34
Martini

Përballja e sotme mes Dinamos dhe Teutës ka ofruar emocione të forta.

Dinamovitët janë larguar me kokën ulur nga stadium, teksa bregdetarët përmbysën rezultatin në 2-3 në minutat e fundit.

Edi Martini (Teuta), tha: “Edhe në pjesën e parë kur Dinamo udhëhiqte 1-0 ne luajtëm shumë mirë. Patëm shumë raste.

Nuk e meritonim atë rezultat në pjesën e parë.

Në golin e dytë u kapëm në një kundërsulm, nga i cili duhet të zëmë mend. Nuk mund të shthuremi ashtu. Pastaj e kemi pasur lojën nën kontroll.

Ne, është e vërtetë që na duhet në sulmues goli. Por forca e këtij ekipi është grupi. Për një sulmues vuan treçereku i Superiores.

Ajo që duhet të korrigjojmë është pësimi i dy golave. Vërtetë kemi nevojë për një sulmues, por shënojmë tre gola dhe pësojmë dy.

Ata dy gola të pësuar më dhembin shumë. Këta djem e kanë karakterin për të luftuar. Është problem mënyrë se si i pësojmë golat.

Nga dëshira e madhe për të shkuar përpara për të shënuar, pësojmë gol. A mund të përballemi me këdo? E kemi bërë. Edhe me Rrogozhinën, e kemi bërë edhe me Shijakun. Çdo ekip në Superiore mund të përballet me këdo”.