Hamilton: Ky ishte Botërori më i vështirë që kam fituar - Bota Sot
Hamilton: Ky ishte Botërori më i vështirë që kam fituar

Formula 1

E premte, 23 shkurt 2018

Hamilton: Ky ishte Botërori më i vështirë që kam fituar

Më: 2 nëntor 2017 Në ora: 11:07
Lewis Hamilton

Lewis Hamilton nuk fshihet dhe e pranon se titulli i këtij sezoni ka qenë më i vështiri për të në karrierë. 

Në garën e Meksikës pak ditë më parë piloti britanik u shpall zyrtarisht kampion Bote në Formula 1 për herë të 4-t në karrierë.

Në një intervistë Hamilton theksoi se këtë vit Ferrari ishte shumë i fortë dhe për të misioni për të fituar titullin bëhej gjithnjë e më i vështirë, por anglezi nënvizoi se është shumë i lumtur që ia doli të shpallej kampion Bote.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test