Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit - Bota Sot
Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit

Evropë

E enjte, 20 shtator 2018

Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit

Më: 16 prill 2018 Në ora: 19:29
Ilustrim

Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan "Daily Mail".

Sipas gazetës, thuhet se anijet ishin në rrugën e tyre drejt bazës detare ruse Tartus, që ndodhet në bregun verior të Sirisë.

Anijet ruse përfshijnë bartëse BTR-80, kamionë dhe radarë për të zbuluar pajisje shpërthyese të improvizuara.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test