Çavusoglu: Marrëdhëniet turko-ruse janë shumë të forta - Bota Sot
Çavusoglu: Marrëdhëniet turko-ruse janë shumë të forta

Evropë

E enjte, 20 shtator 2018

Çavusoglu: Marrëdhëniet turko-ruse janë shumë të forta

Më: 16 prill 2018 Në ora: 15:38
Mevlut Çavusoglu

Lidhjet turke me Rusinë janë shumë të forta që të mund të prishen nga presidenti francez Emmanuel Macro, tha sot Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu.

Kjo deklaratë e tij erdhi pasi kreu i shtetit francez  pasi Macron deklaroi se mbështetja e Ankarasë për sulmet ajrore në Siri tregon se është “shkëputur” nga Moska.

Marrëdhëniet e Turqisë me Rusinë nuk janë një alternativë ndaj marrëdhënieve të saj me NATO-n, Shtetet e Bashkuara dhe Francën, tha Çavusoglu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test