Peskov: Sanksionet e SHBA-së, sulm ekonomik ndërkombëtar - Bota Sot
Peskov: Sanksionet e SHBA-së, sulm ekonomik ndërkombëtar

Bota

E mërkurë, 19 shtator 2018

Peskov: Sanksionet e SHBA-së, sulm ekonomik ndërkombëtar

Më: 16 prill 2018 Në ora: 16:47
Dmitrij Peskov dhe Vladimir Putin

Moska konsideron se sanksionet amerikane janë sulm ekonomik ndërkombëtar dhe kundërpërgjigjja do të jetë në pajtim me interesat ruse, deklaroi sot zëdhënësi i Kremlinit, Dmitrij Peskov.

“Sanksionet kundër Rusisë janë bërë ide fikse”, tha Peskov dhe shtoi se Rusia i konsideron ato ilegale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test