Bota

Sulm vetėvrasės pranė njė xhamie nė Iran

Bota Sot | 19.10.2012 20:31
Sulm vetëvrasës pranë një xhamie në Iran

Njė sulmues vetėvrasės ka hedhur veten nė erė pranė njė xhamie nė jug tė Iranit, duke vrarė tė paktėn edhe njė person tjetėr.

Mediat lokale thonė se incidenti ka ndodhur nė qytetin port tė Kabarit.

Sipas burimeve tė njėjta, sulmuesi ka bėrė pėrpjekje tė hyjė nė xhaminė e Imam Hossein-it, por ėshtė ndaluar nga rojet e sigurisė.

Mėsohet se nga shpėrthimi janė plagosur disa njerėz, pėrfshirė edhe zyrtarė tė policisė.

Asnjė grup nuk e ka marrė ende pėrgjegjėsinė pėr sulmin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota