Bota

Clinton e uroi BE-nė pėr Ēmimin Nobel pėr Paqe

Bota Sot | 12.10.2012 18:27
Clinton e uroi BE-në për Çmimin Nobel për Paqe

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, e ka uruar Bashkimin Evropian pėr fitimin e Ēmimit Nobel pėr Paqe nga Komiteti Norvegjez i Nobelit.

Zonja Clinton ka vlerėsuar se ky ēmim reflekton punėn e vėshtirė tė bllokut nė luftėn pėr unitet.

“Mė lejoni ta uroj Bashkimin Evropian pėr Ēmimin Nobel pėr Paqe. Sinqerisht ėshtė vėrtetė e mrekullueshme tė shihet se si Evropa e bashkuar dhe paqėsore ėshtė nė shekullin 21 dhe se kjo nuk ka ndodhur me koincidencė”, tha zonja Clinton, dhe shtoi se “kjo ka ndodhur pėr shkak tė punės shumė tė madhe dhe vetėmohimit tė liderėve dhe tė shtetasve nė gjithė Evropėn”.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Bota